Paard wijkt voor Tuinder

Het 'paard van de Parade' op de grens van Graft en De Rijp is op 3 november met sokkel en al verplaatst naar depot. De voormalige vereniging Eilanspolderflora en de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland' zullen op die plek binnenkort het monument 'De laatste tuinder' plaatsen.
Deze 'laatste tuinder', gemaakt door siersmidse Norma de Vries uit Oosthuizen, bestaat uit zeventig aan elkaar gelaste stukken tuindersgereedschap. Het is een hommage aan de vele tuinders die de Eilandspolder ruim een eeuw hebben bewerkt.
Met de overgebleven kasgelden van de Eilandspolderflora en een aantal donaties is het beeld mogelijk gemaakt.  Omdat de meeste tuinders uit de voormalige gemeenten Graft en De Rijp kwamen, was de beste plek nabij de grens van beide dorpen. Echter daar stond al het 'paradepaard'.  De gemeente toonde bereidwillig haar medewerking aan de verplaatsing en na 1 januari zal het paard te bewonderen zijn in de Graftermeer, net over de brug.